Przejdź do głównej zawartości

Dlaczego warto używać infografik

Tworzenie stron www czy bloga i infografiki to ciekawa czynność, której oddaje się coraz więcej osób. Webmaster czy bloger umieszcza interesujące go treści, często dzieli się w nich swoją pasją czy poglądami. Coraz chętniej sięga się także do umieszczania video lub infografik. Czy warto w ten sposób urozmaicać publikowane na swojej stronie treści?

Skuteczność infografik

Absolutnie tak! Dobrze wykonana infografika przynosi same korzyści. Powinna ona zawierać najważniejsze treści, jakie ma się do przekazania. Można to zrobić za pomocą wykresu, diagramu, czy rysunku. Badania dowiodły, że najwięcej treści człowiek przyswaja dzięki obrazowi. Ok 90% informacji jest zapamiętywane dzięki wizualizacji, 20% treści usłyszanych i tylko 10% przeczytanych. Jeśli jednak tekst napisany jest w sposób przejrzysty, wydzielone są w nim poszczególne akapity, a najistotniejsze informacje zostały zaznaczone, odbiór będzie łatwiejszy i bardziej czytelny. To samo tyczy się grafiki, powinna ona zawierać tylko ważne treści, kolorystyka musi być odpowiednio dobrana, a poszczególne elementy graficzne dopasowane do całości.
infografika

Szerokie zastosowanie

Infografiki mają coraz szersze zastosowanie. Wykorzystywane są w kampaniach reklamowych i marketingowych, w ośrodkach badania opinii publicznej, w branżach: medycznej, technologicznej, czy finansowej. Pasują więc do każdego rodzaju prezentowanych treści. Aby podnieść popularność swojej strony, warto więc wykorzystać infografiki, ponieważ jest większa szansa, że trafią one do szerszego grona odbiorców.

Media społecznościowe

Na blogach bardzo często wykorzystuje się portale społecznościowe, w szczególności Facebook i Twitter. Można dzięki temu podzielić się swoim blogiem na szerszą skalę. Wykorzystując infografikę, wzbogaci się swoje treści. Wystarczy dodać hashtag #infographic i liczba wyświetleń na Facebooku czy Instagramie znacznie wzrośnie, co pozytywnie wpłynie także na popularność bloga.

Infografika to klucz do popularności

Blogerzy i twórcy stron starają się robić wszystko, by ich strona była często odwiedzana i polecana innym, chcą, by tworzone przez nich treści były lubiane, a ich osoba dobrze znana odbiorcom. Same treści to za mało. Warto zamieścić także interesujące video, fotografie czy właśnie infografiki. Ich wykorzystanie nie tylko urozmaici stronę, ale sprawi, że będzie częściej otwierana. Popularność zatem można zyskać między innymi dzięki wykorzystaniu mediów społecznościowych i stworzeniu infografik. Te ostatnie muszą zawierać atrakcyjny tekst i odpowiedni do nich obrazek, ikonkę czy logo firmy. Podpisując się na infografice swoim nazwiskiem czy umieszczając na niej logo lub nazwę, można zareklamować się na niezwykle szeroką skalę.

Większy dochód

Zakładając stronę www, często myśli się o związanej z nią kwestii finansowej. Aby ją stworzyć, zainwestowane zostały pieniądze, teraz więc kiedy już funkcjonuje, myśli się o tym, by zainwestowane pieniądze się zwróciły. Mało tego, np. blogerzy bardzo często chcą nawet, by tworzenie treści stało się dla nich dodatkowym sposobem zarabiania pieniędzy. Żeby więcej zarobić, trzeba być bardziej popularnym, a popularność można zdobyć, wykorzystując na przykład infografiki. Zatem nie ma nic do stracenia – infografiki przynoszą wyłącznie pozytywne skutki.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Do czego potrzebny jest newsletter?

Newsletter to biuletyn w elektronicznej formie wysyłany przez daną firmę na skrzynkę mailową swoich klientów. Kolokwialnie mówiąc, jest to elektroniczny list informujący grupę zainteresowanych osób o nowym produkcie, usłudze lub aktualnych promocjach.
Newsletter jest wiadomością zawierającą treści reklamowe, jednak od niechcianych reklam (tzw. spamu) napływającego na skrzynki mailowe, różni się tym, że w tym wypadku to klient musi wyrazić zgodę na przesyłanie mu określonych treści.

Optymalizacja seo kluczem do lepszej sprzedaży

Search Engine Optimization (SEO) to optymalizacja stron internetowych pod wyszukiwarki. Czym jest optymalizacja seo? To szereg działań, które mają na celu takie przygotowanie witryny, aby była ona w stanie osiągnąć jak najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania, za pomocą różnych narzędzi, choćby poprzez linki sponsorowane. O czym należy pamiętać dążąc do jak najlepszej optymalizacji strony www?

Jak promować sklep internetowy wykorzystując content marketing?

Jak promować sklep internetowy? Jednym z popularniejszych działań mających na celu wzbudzanie zaufania potencjalnego klienta jest wykorzystanie content marketingu. Strategia ta jest doskonale znana marketerom i przedsiębiorcom. Polega ona na publikowaniu atrakcyjnych dla odbiorców treści, wzbudzając w ich oczach ufność, a zarazem podnosząc poziom profesjonalizmu sprzedawcy.
Jest to działanie często wykorzystywane przez firmy posiadające własne strony internetowe. Warto zastosować content marketing także w promowaniu własnego sklepu internetowego.
Blog - zadanie informacyjne Jednym ze sposobów na to jak promować sklep internetowy jest tworzenie bloga. Można w nim umieścić informacje poradnikowe, podpowiadające jak korzystać z danego produktu, zapowiedzi nowych trendów czy fotorelacje ukazujące to, jak powstaje dany towar. Treść bloga powinna dotyczyć sprzedawanego produktu lub usługi. Będzie to ciekawy sposób na wypozycjonowanie strony i siebie jako eksperta.
Jak promować sklep int…