Przejdź do głównej zawartości

Dlaczego warto używać infografik

Tworzenie stron www czy bloga i infografiki to ciekawa czynność, której oddaje się coraz więcej osób. Webmaster czy bloger umieszcza interesujące go treści, często dzieli się w nich swoją pasją czy poglądami. Coraz chętniej sięga się także do umieszczania video lub infografik. Czy warto w ten sposób urozmaicać publikowane na swojej stronie treści?

Skuteczność infografik

Absolutnie tak! Dobrze wykonana infografika przynosi same korzyści. Powinna ona zawierać najważniejsze treści, jakie ma się do przekazania. Można to zrobić za pomocą wykresu, diagramu, czy rysunku. Badania dowiodły, że najwięcej treści człowiek przyswaja dzięki obrazowi. Ok 90% informacji jest zapamiętywane dzięki wizualizacji, 20% treści usłyszanych i tylko 10% przeczytanych. Jeśli jednak tekst napisany jest w sposób przejrzysty, wydzielone są w nim poszczególne akapity, a najistotniejsze informacje zostały zaznaczone, odbiór będzie łatwiejszy i bardziej czytelny. To samo tyczy się grafiki, powinna ona zawierać tylko ważne treści, kolorystyka musi być odpowiednio dobrana, a poszczególne elementy graficzne dopasowane do całości.
infografika

Szerokie zastosowanie

Infografiki mają coraz szersze zastosowanie. Wykorzystywane są w kampaniach reklamowych i marketingowych, w ośrodkach badania opinii publicznej, w branżach: medycznej, technologicznej, czy finansowej. Pasują więc do każdego rodzaju prezentowanych treści. Aby podnieść popularność swojej strony, warto więc wykorzystać infografiki, ponieważ jest większa szansa, że trafią one do szerszego grona odbiorców.

Media społecznościowe

Na blogach bardzo często wykorzystuje się portale społecznościowe, w szczególności Facebook i Twitter. Można dzięki temu podzielić się swoim blogiem na szerszą skalę. Wykorzystując infografikę, wzbogaci się swoje treści. Wystarczy dodać hashtag #infographic i liczba wyświetleń na Facebooku czy Instagramie znacznie wzrośnie, co pozytywnie wpłynie także na popularność bloga.

Infografika to klucz do popularności

Blogerzy i twórcy stron starają się robić wszystko, by ich strona była często odwiedzana i polecana innym, chcą, by tworzone przez nich treści były lubiane, a ich osoba dobrze znana odbiorcom. Same treści to za mało. Warto zamieścić także interesujące video, fotografie czy właśnie infografiki. Ich wykorzystanie nie tylko urozmaici stronę, ale sprawi, że będzie częściej otwierana. Popularność zatem można zyskać między innymi dzięki wykorzystaniu mediów społecznościowych i stworzeniu infografik. Te ostatnie muszą zawierać atrakcyjny tekst i odpowiedni do nich obrazek, ikonkę czy logo firmy. Podpisując się na infografice swoim nazwiskiem czy umieszczając na niej logo lub nazwę, można zareklamować się na niezwykle szeroką skalę.

Większy dochód

Zakładając stronę www, często myśli się o związanej z nią kwestii finansowej. Aby ją stworzyć, zainwestowane zostały pieniądze, teraz więc kiedy już funkcjonuje, myśli się o tym, by zainwestowane pieniądze się zwróciły. Mało tego, np. blogerzy bardzo często chcą nawet, by tworzenie treści stało się dla nich dodatkowym sposobem zarabiania pieniędzy. Żeby więcej zarobić, trzeba być bardziej popularnym, a popularność można zdobyć, wykorzystując na przykład infografiki. Zatem nie ma nic do stracenia – infografiki przynoszą wyłącznie pozytywne skutki.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Na czym polega audyt SEO?

Audyt SEO to dokument, często sporządzony w formie książki, zawierający informacje odnośnie mocnych i słabych stron portalu internetowego. Takie badanie pozwala na stworzenie odpowiedniej strategii pod optymalizację strony w celu jej poprawy. 

Co w trawie piszczy?
Sposób, w jaki audyt zostanie przeprowadzony, jest często zależny od aktualnych zapotrzebowani. Najczęściej, podczas audytowania strony lub stron internetowych, osoba odpowiedzialna sprawdza, w jakim stopniu portal jest zoptymalizowany oraz wskazuje jej mocne i słabe strony. Dodatkowo, sprawdzana jest poprawność tytułów oraz opisów poszczególnych podstron, poprawność budowania URL wewnątrz portalu, odpowiednie rozmieszczenie nagłówków, adresów kanonicznych i wiele, wiele innych. Wszystkie uwagi, zalecenia i propozycje są zapisywane w specjalnie stworzonym dokumencie, często zawierającym spis treści, głównie ze względu na jego objętość. Audyt przeprowadzany jest, by znaleźć najlepsze rozwiązania optymalizacji strony w kierunk…

Optymalizacja seo kluczem do lepszej sprzedaży

Search Engine Optimization (SEO) to optymalizacja stron internetowych pod wyszukiwarki. Czym jest optymalizacja seo? To szereg działań, które mają na celu takie przygotowanie witryny, aby była ona w stanie osiągnąć jak najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania, za pomocą różnych narzędzi, choćby poprzez linki sponsorowane. O czym należy pamiętać dążąc do jak najlepszej optymalizacji strony www?

Link building

Główną funkcją, jaką pełni link building jest aktywowanie internautów do cytowania danej strony www na swoich kontach społecznościowych, forach czy blogach. Pożądani są ci użytkownicy Internetu, którzy mają pewien związek z danym serwisem. Nie mniej jednak użytkownicy nie są dokładnie zdefiniowani. Aby ich bliżej poznać, warto zastosować kilka prostych zasad.