Przejdź do głównej zawartości

Jak często pisać na blogu firmowym?

Prowadzenie bloga firmowego może w znacznym stopniu przyczynić się do rozwoju Twojej firmy i - bezpośrednio lub nie – przynieść zyski, a także przyciągnąć nowych klientów zainteresowanych oferowanymi przez Ciebie usługami lub produktami. Aby blog firmowy przynosił korzyści, publikowane na nim treści muszą być wartościowe, czytelne i zgodne z branżą, w której działasz.
Blog firmowy

Im więcej i częściej, tym lepiej?

Większość osób wychodzi z założenia, że umieszczanie na blogu treści codziennie, a nawet kilka razy na dzień jest najszybszą drogą do osiągnięcia celu, jakim jest ruch na stronie i wysoka pozycja w Google. Nie do końca jest to prawdą. We wszystkim należy zachować umiar. Zarzucanie czytelników tekstami przez dwadzieścia cztery godziny na dobę może przynieść identyczny skutek, jak brak publikacji przez dłuższy czas – czytelnicy uciekną.

Prawda jest taka, że ilość opublikowanych tekstów w ciągu dnia, tygodnia, czy miesiąca ma drugorzędne znaczenie i tak naprawdę zależny od tematu, którym się zajmujesz. Jeżeli musisz wyłapywać wszystkie nowinki ze swojej dziedziny (bo jest to branża, w której szybko i często coś się zmienia) będziesz musiał publikować więcej i częściej, by to do Ciebie najpierw trafili zainteresowani tematem czytelnicy. Skupiając się na treściach specjalistycznych, które wymagają przygotowania i obszernej wiedzy, a także dokładnego i szczegółowego przedstawienia faktów, częstotliwość publikowania zdecydowanie spadnie.

blog
Znaczenie ma przede wszystkim jakość tekstów. Nie da się bowiem pisać codziennie bardzo drobiazgowych artykułów, których przygotowanie może zająć nawet kilka godzin. Pamiętaj, że wartościowe teksty, z których czytelnicy wyniosą przydatne informacje znaczne bardziej przyczynią się do popularności bloga firmowego, niż codziennie dodana notatka nie niosąca ze sobą żadnych pomocnych treści.

Co tak naprawdę się liczy?

Jeżeli więc nie częstotliwość jest wyznacznikiem, to co? Systematyczność. Tak, to od Twojej systematyczności będzie zależał ruch na blogu oraz jego pozycja w wyszukiwarkach internetowych. Osoby czytające blogi lubią ustalać sobie konkretny dzień, w którym zaglądają na wybrane strony, by dowiedzieć się czegoś nowego. Zazwyczaj zależy on od dnia, w którym bloger udostępnia swoje artykuły. Czytelnicy również szybko przyzwyczajają się do tego schematu publikacji. Jeżeli więc Twoje teksty do tej pory pojawiały się raz w tygodniu, a nagle robisz miesięczną przerwę, Twój blog firmowy może stracić wielu czytelników.

Najważniejsze jest, by umieć znaleźć złoty środek – połączyć systematyczność z jakością i odpowiednią częstotliwością. By sobie ułatwić to zadanie warto uprzednio zaplanować dni, w których będziesz publikował nowe artykuły, a następnie trzymaj się tego schematu. Nie ważne, czy to będzie kilka razy w tygodniu czy raz w miesiącu. Jeżeli masz mnóstwo pomysłów, takie rozwiązanie sprawi, że na dłużej zatrzymasz uwagę czytelników. A jeśli czasem brakuje Ci ciekawych tematów zyskasz trochę czasu, by poszukać inspiracji.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Optymalizacja seo kluczem do lepszej sprzedaży

Search Engine Optimization (SEO) to optymalizacja stron internetowych pod wyszukiwarki. Czym jest optymalizacja seo? To szereg działań, które mają na celu takie przygotowanie witryny, aby była ona w stanie osiągnąć jak najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania, za pomocą różnych narzędzi, choćby poprzez linki sponsorowane. O czym należy pamiętać dążąc do jak najlepszej optymalizacji strony www?

Link building

Główną funkcją, jaką pełni link building jest aktywowanie internautów do cytowania danej strony www na swoich kontach społecznościowych, forach czy blogach. Pożądani są ci użytkownicy Internetu, którzy mają pewien związek z danym serwisem. Nie mniej jednak użytkownicy nie są dokładnie zdefiniowani. Aby ich bliżej poznać, warto zastosować kilka prostych zasad.

Na czym polega audyt SEO?

Audyt SEO to dokument, często sporządzony w formie książki, zawierający informacje odnośnie mocnych i słabych stron portalu internetowego. Takie badanie pozwala na stworzenie odpowiedniej strategii pod optymalizację strony w celu jej poprawy.  Co w trawie piszczy? Sposób, w jaki audyt zostanie przeprowadzony, jest często zależny od aktualnych zapotrzebowani. Najczęściej, podczas audytowania strony lub stron internetowych, osoba odpowiedzialna sprawdza, w jakim stopniu portal jest zoptymalizowany oraz wskazuje jej mocne i słabe strony. Dodatkowo, sprawdzana jest poprawność tytułów oraz opisów poszczególnych podstron, poprawność budowania URL wewnątrz portalu, odpowiednie rozmieszczenie nagłówków, adresów kanonicznych i wiele, wiele innych. Wszystkie uwagi, zalecenia i propozycje są zapisywane w specjalnie stworzonym dokumencie, często zawierającym spis treści, głównie ze względu na jego objętość. Audyt przeprowadzany jest, by znaleźć najlepsze rozwiązania optymalizacji strony w