Przejdź do głównej zawartości

Po co potrzebny jest blog firmowy?

agencja content marketing
Posiadanie własnej strony internetowej jest obecnie podstawą w prowadzeniu działalności gospodarczej. A czy potrzebny jest blog firmowy? Jesteśmy podłączeni do sieci niemalże bez przerwy – Internet zastąpił nam środki masowego przekazu. Encyklopedie i książki telefoniczne. Wszystkie niezbędne nam informacje o usługach i produktach, a także porady rozwiązujące nasze problemy są w sieci. Każda fraza dotycząca nie tylko konkretnej firmy, ale także ogólne zapytania o daną rzecz lub problem, prowadzą do witryn, które oferują właśnie to, czego potrzebujemy.
blog firmowy

Nie zawsze jest to link bezpośredni - często trafiamy na strony opisujące nasze zapytanie, które zawierają odnośniki do konkretnych produktów lub usług. Zazwyczaj są to właśnie blogi firmowe, które służą nie tylko do promowania oferty firmy.

Przyciąga nowych klientów i buduje zaufanie do marki

Blog firmowy ma na celu zwiększenie wiarygodności firmy i liczby klientów. Wartościowe i pomocne teksty umieszczane na blogu zbudują zaufanie czytelników do firmy, a stąd już prosta droga do pozyskania nowych klientów. Poza tym, dzieląc się swoją wiedzą z innymi, budujesz wizerunek profesjonalisty, który jest ekspertem w swojej dziedzinie.
Ważne jest, by teksty publikowane na blogu były tożsame z branżą, w której działasz. Nie powinny jednak obejmować wyłącznie oferty Twojej firmy, a skupiać się na zagadnieniach z całej dziedziny. Poradniki rozwiązujące problemy Twoich czytelników z pewnością zostaną przez nich docenione, a z czasem właściciele innych stron tematycznych również mogą zacząć się do nich odnosić w swoich artykułach. Udostępnianie wpisów w social mediach oraz na innych stronach przez internautów to najlepsza reklama Twoich usług.

Zwiększa wskaźnik konwersji

blog linkowanie
Blog firmowy jest także nienachalną metodą skłonienia internautów do skorzystania z Twoich usług czy produktów. W publikowanych artykułach możesz umieszczać linki do konkretnych podstron swojej oferty. Pamiętaj jednak, by była to jedynie subtelna sugestia. Przykładowo, jeżeli sprzedajesz kosmetyki do włosów zdecydowanie lepszy efekt przyniesie tekst dotyczący ich pielęgnacji, zawierający jedno zdanie i link, które kierują do naszego produktu, niż długi opis zachwalający dany towar.

Optymalizuje witrynę

Wartościowe i unikalne teksty, które zawierają frazy kulowcze będą wyświetlać się wyżej w wynikach wyszukiwania, a co za tym idzie - więcej osób trafi na Twoją stronę. Wyszukiwarki lepiej pozycjonują też strony, na których jest ruch. Blog firmowy z regularnie umieszczanymi wpisami zapewni więc Twojej witrynie lepszą pozycję w rankingu Google.

Zbuduj przewagę nad konkurencją

Prowadzenie bloga firmowego jest czasochłonne, więc nie każdy przedsiębiorca decyduje się na
blog firmowy
stworzenie dodatkowej podstrony z poradami i inspiracjami. Warto jednak w niego zainwestować. Dzięki wyżej wspomnianym korzyściom – przyciągnięciu klientów, budowaniu pozycji eksperta, pozycjonowaniu strony oraz większej wiarygodności – zbudujesz sporą przewagę nad konkurentami, którzy nie korzystają z tego typu promocji. Ważne jest, by blog firmowy był prowadzony przez osoby, które potrafią trafić do czytelników. Jeżeli żaden z Twoich pracowników nie ma takich zdolności, zleć to zadanie profesjonalistom, którzy efektywnie wykorzystają powierzoną im przestrzeń.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Do czego potrzebny jest newsletter?

Newsletter to biuletyn w elektronicznej formie wysyłany przez daną firmę na skrzynkę mailową swoich klientów. Kolokwialnie mówiąc, jest to elektroniczny list informujący grupę zainteresowanych osób o nowym produkcie, usłudze lub aktualnych promocjach.
Newsletter jest wiadomością zawierającą treści reklamowe, jednak od niechcianych reklam (tzw. spamu) napływającego na skrzynki mailowe, różni się tym, że w tym wypadku to klient musi wyrazić zgodę na przesyłanie mu określonych treści.

Optymalizacja seo kluczem do lepszej sprzedaży

Search Engine Optimization (SEO) to optymalizacja stron internetowych pod wyszukiwarki. Czym jest optymalizacja seo? To szereg działań, które mają na celu takie przygotowanie witryny, aby była ona w stanie osiągnąć jak najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania, za pomocą różnych narzędzi, choćby poprzez linki sponsorowane. O czym należy pamiętać dążąc do jak najlepszej optymalizacji strony www?

Jak budować relacje z klientem?

Każda osoba, która odwiedza naszą stronę internetową czy sklep, musi czuć się jak dopieszczony gość w domu. My z kolei musimy wejść w rolę gospodarza – opiekuńczego, pomocnego, ale niezbyt nachalnego. Troszcząc się o klienta, musimy stworzyć stronę, która będzie przyjazna odwiedzającym – prosta nawigacja, czytelny wygląd, możliwość obejrzenia produktu na zdjęciach dobrej jakości, niezbyt długi opis, chwytliwe nagłówki. Dzięki temu klient poczuje, że ma możliwość kontrolowania tego, co widzi na stronie, że sam może wybierać, czy woli powiększone zdjęcie, czy może chce przeczytać pełną wersję opisu itp.

Kolejną ważną kwestią jest to, co właściwie zamieszczamy na stronie. Nie możemy jej bowiem bezmyślnie zarzucać byle czym – to również nie działa pozytywnie na klienta. Tworząc marketing treści dla naszej strony internetowej, zastanówmy się najpierw, czego potrzebuje klient. Jeśli kosmetyki to podajmy skład, jeśli sprzęt elektryczny- uwzględnijmy specyfikację techniczną, jeśli atelier kr…