Przejdź do głównej zawartości

Jak copywriting wpływa na widoczność strony?

seo copywriting
To, jak wygląda strona i jakie treści ze sobą niesie, naprawdę ma znaczenie dla widoczności strony.
 Treści ikonograficzne i ogólna architektura strony muszą zaciekawić odbiorcę i zmusić go do tego, by dokładniej przejrzał zamieszczonym tu informacjom. Warstwa słowna do dokonania zakupu lub ponownego odwiedzenia strony.
Wygląd strony to dzieło architekta, a treści na niej przekazywane są owocem pracy copywritera. To właśnie na nim spoczywa odpowiedzialność za to, aby czytelnicy zrobili dokładnie to, czego od nich oczekujemy i to on ostatecznie zapełnia warstwę słowną.

Jeśli więc strona internetowa ma charakter sprzedażowy, to celem pracy copywritera jest podanie jak największej ilości informacji, by potencjalny klient na ich podstawie mógł zdecydować o zakupie. Oprócz tego teksty copywritera muszą być impulsem do wygenerowania takiej liczby odwiedzin na stronie, by część z nich zakończyła się sprzedażą.

Copywriting a pozycjonowanie

pozycjonowanie
Treści, które czytelnik znajduje na stronie internetowej, mogą pełnić funkcję służebną w stosunku do pozycjonowania. Przede wszystkim tworzą przestrzeń do zamieszczenia słów kluczowych. Ich dobór jest ważny, ponieważ stanowią podpowiedź na temat tego, kto znajduje się w grupie docelowej tekstu, a więc i produktu, co interesuje użytkowników, jakie zagadnienia są najbardziej dla nich interesujące etc. Kwestia natężenia słów kluczowych w tekście nadal generuje liczne spory, jednak wszyscy się zgadzają, że słowa klucze to podstawa z punktu widzenia robotów Google.
Inną kwestią jest również to, że dobre treści, które są owocem, rzetelnego copywritingu, zachęcają do ponownego odwiedzenia strony i wymuszają na czytelnikach pewną ich aktywność. A zasada jest prosta – im więcej osób odwiedza naszą stronę, tym wyższe pozycje uzyskujemy w organicznych wynikach wyszukiwania.

W tytule postawiono pytanie: Jak copywriting wpływa na widoczność Twojej strony? Odpowiedź może być tylko jedna. Dobry copywriting to klucz do sukcesu każdej firmy.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Na czym polega audyt SEO?

Audyt SEO to dokument, często sporządzony w formie książki, zawierający informacje odnośnie mocnych i słabych stron portalu internetowego. Takie badanie pozwala na stworzenie odpowiedniej strategii pod optymalizację strony w celu jej poprawy. 

Co w trawie piszczy?
Sposób, w jaki audyt zostanie przeprowadzony, jest często zależny od aktualnych zapotrzebowani. Najczęściej, podczas audytowania strony lub stron internetowych, osoba odpowiedzialna sprawdza, w jakim stopniu portal jest zoptymalizowany oraz wskazuje jej mocne i słabe strony. Dodatkowo, sprawdzana jest poprawność tytułów oraz opisów poszczególnych podstron, poprawność budowania URL wewnątrz portalu, odpowiednie rozmieszczenie nagłówków, adresów kanonicznych i wiele, wiele innych. Wszystkie uwagi, zalecenia i propozycje są zapisywane w specjalnie stworzonym dokumencie, często zawierającym spis treści, głównie ze względu na jego objętość. Audyt przeprowadzany jest, by znaleźć najlepsze rozwiązania optymalizacji strony w kierunk…

Optymalizacja seo kluczem do lepszej sprzedaży

Search Engine Optimization (SEO) to optymalizacja stron internetowych pod wyszukiwarki. Czym jest optymalizacja seo? To szereg działań, które mają na celu takie przygotowanie witryny, aby była ona w stanie osiągnąć jak najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania, za pomocą różnych narzędzi, choćby poprzez linki sponsorowane. O czym należy pamiętać dążąc do jak najlepszej optymalizacji strony www?

Link building

Główną funkcją, jaką pełni link building jest aktywowanie internautów do cytowania danej strony www na swoich kontach społecznościowych, forach czy blogach. Pożądani są ci użytkownicy Internetu, którzy mają pewien związek z danym serwisem. Nie mniej jednak użytkownicy nie są dokładnie zdefiniowani. Aby ich bliżej poznać, warto zastosować kilka prostych zasad.