Przejdź do głównej zawartości

Jak budować relacje z klientem?

relacje z klientem
Każda osoba, która odwiedza naszą stronę internetową czy sklep, musi czuć się jak dopieszczony gość w domu. My z kolei musimy wejść w rolę gospodarza – opiekuńczego, pomocnego, ale niezbyt nachalnego. Troszcząc się o klienta, musimy stworzyć stronę, która będzie przyjazna odwiedzającym – prosta nawigacja, czytelny wygląd, możliwość obejrzenia produktu na zdjęciach dobrej jakości, niezbyt długi opis, chwytliwe nagłówki. Dzięki temu klient poczuje, że ma możliwość kontrolowania tego, co widzi na stronie, że sam może wybierać, czy woli powiększone zdjęcie, czy może chce przeczytać pełną wersję opisu itp.

Kolejną ważną kwestią jest to, co właściwie zamieszczamy na stronie. Nie możemy jej bowiem bezmyślnie zarzucać byle czym – to również nie działa pozytywnie na klienta. Tworząc marketing treści dla naszej strony internetowej, zastanówmy się najpierw, czego potrzebuje klient. Jeśli kosmetyki to podajmy skład, jeśli sprzęt elektryczny- uwzględnijmy specyfikację techniczną, jeśli atelier krawieckie – włóżmy więcej zdjęć. Profilowanie treści ma znaczenie, ponieważ od razu odpowiadamy na potrzeby naszych klientów, a tym samym dajemy sygnał, że znamy ich, rozumiemy, identyfikujemy z się z tymi potrzebami.

Marketing treści – klucz do dobrych relacji z klientem 


W kontakcie z klientem, gdy jakąkolwiek relację możemy nawiązać jedynie za pośrednictwem szklanego monitora, najważniejszy jest przekaz. Musi być całkowicie nakierowany na klienta, ponieważ tylko wówczas uda nam się nawiązać z nim pozytywną relację.

Komentarze

  1. Podstawą jest dotarcie do klienta, dlatego nasza marka musi się z tłumu wyróżniać. Dobrze w tej kwestii sprawdzają się rollupy https://adlove.pl/pl/rollupy-135 . A dopiero kiedy klient się zainteresuje, wtedy przechodzimy na kolejny etap relacji

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Optymalizacja seo kluczem do lepszej sprzedaży

Search Engine Optimization (SEO) to optymalizacja stron internetowych pod wyszukiwarki. Czym jest optymalizacja seo? To szereg działań, które mają na celu takie przygotowanie witryny, aby była ona w stanie osiągnąć jak najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania, za pomocą różnych narzędzi, choćby poprzez linki sponsorowane. O czym należy pamiętać dążąc do jak najlepszej optymalizacji strony www?

Link building

Główną funkcją, jaką pełni link building jest aktywowanie internautów do cytowania danej strony www na swoich kontach społecznościowych, forach czy blogach. Pożądani są ci użytkownicy Internetu, którzy mają pewien związek z danym serwisem. Nie mniej jednak użytkownicy nie są dokładnie zdefiniowani. Aby ich bliżej poznać, warto zastosować kilka prostych zasad.

Na czym polega audyt SEO?

Audyt SEO to dokument, często sporządzony w formie książki, zawierający informacje odnośnie mocnych i słabych stron portalu internetowego. Takie badanie pozwala na stworzenie odpowiedniej strategii pod optymalizację strony w celu jej poprawy.  Co w trawie piszczy? Sposób, w jaki audyt zostanie przeprowadzony, jest często zależny od aktualnych zapotrzebowani. Najczęściej, podczas audytowania strony lub stron internetowych, osoba odpowiedzialna sprawdza, w jakim stopniu portal jest zoptymalizowany oraz wskazuje jej mocne i słabe strony. Dodatkowo, sprawdzana jest poprawność tytułów oraz opisów poszczególnych podstron, poprawność budowania URL wewnątrz portalu, odpowiednie rozmieszczenie nagłówków, adresów kanonicznych i wiele, wiele innych. Wszystkie uwagi, zalecenia i propozycje są zapisywane w specjalnie stworzonym dokumencie, często zawierającym spis treści, głównie ze względu na jego objętość. Audyt przeprowadzany jest, by znaleźć najlepsze rozwiązania optymalizacji strony w