Przejdź do głównej zawartości

Link building

Główną funkcją, jaką pełni link building jest aktywowanie internautów do cytowania danej strony www na swoich kontach społecznościowych, forach czy blogach. Pożądani są ci użytkownicy Internetu, którzy mają pewien związek z danym serwisem. Nie mniej jednak użytkownicy nie są dokładnie zdefiniowani. Aby ich bliżej poznać, warto zastosować kilka prostych zasad.

Link building - nie taki straszny jak go malują


Ten, kto pracuje w branży SEO, bardzo dobrze wie, ile czasu trzeba poświęcić na dobry link building. Nie jest to proste zadanie i mimo wszystko wymaga wysiłku od osoby, która się tym zajmuje. Tymczasem istnieją metody, które służą pomocą w budowaniu zaplecza linków, a w rezultacie wpływają na pozycjonowanie danej strony w wyszukiwarkach internetowych. Na początku trzeba skupić się na zawartości tematycznej. Należy poszukiwać stron o podobnej treści jak ta, którą posiada strona pozycjonowana przez nas.

link building Szukaj partnera


Link building może być bardziej owocny przy współpracy z partnerami, którzy działają w podobnej branży. Dobrym krokiem jest pozyskiwanie portali i stron www o zbliżonej tematyce, a następnie oferowanie im linków. Jest to obopólna korzyść, dwie współpracujące ze sobą witryny mogą zyskać dobrej, jakości linki. Zasady „dobrego sąsiedztwa” są często wykorzystywane do link buildingu. Jednak link building ma również pewną niedoskonałość w działaniu. Może się zdarzyć, że strony prezentują wartości, które mają powiązanie ze spamem. Przede wszystkim, należy sprawdzić, z kim ma się zamiar współpracować.

Jak działa dedykowane zaplecze?


Dedykowane zaplecze może okazać się bardzo pomocne, w sytuacji, gdy dana strona zawiera niszowe treści. Dodatkowo sprawdza się także w celu zwiększenia ilości dochodzących linków. W sytuacji, gdy strona jest profesjonalnie wykonana i zawiera interesujące treści, można wprost kierować z niej linki do innej witryny. Link z takiego źródła charakteryzuje się głównie wysoką, jakością. Wówczas link building sprawdza się wyjątkowo efektywnie.

Siła mediów społecznościowych

social media

Social media są niezmierzoną siłą internetowego marketingu. Rewelacyjnie sprawdzają się w przypadku promocji usług i produktów, ale także, jako link building. Obecnie bardzo często stosowany jest tak zwany viral. Viral jest to intrygujący filmik, który szybko staje się popularny w sieci. Prawidłowe i przemyślane użycie tego zjawiska, daje możliwość pozyskania naprawdę dużej ilości linków. Warto zadbać, aby filmik ten posiadał ciekawą treść, wtedy znaczna część internautów będzie skłonna do udostępnienia.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Optymalizacja seo kluczem do lepszej sprzedaży

Search Engine Optimization (SEO) to optymalizacja stron internetowych pod wyszukiwarki. Czym jest optymalizacja seo? To szereg działań, które mają na celu takie przygotowanie witryny, aby była ona w stanie osiągnąć jak najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania, za pomocą różnych narzędzi, choćby poprzez linki sponsorowane. O czym należy pamiętać dążąc do jak najlepszej optymalizacji strony www?

Na czym polega audyt SEO?

Audyt SEO to dokument, często sporządzony w formie książki, zawierający informacje odnośnie mocnych i słabych stron portalu internetowego. Takie badanie pozwala na stworzenie odpowiedniej strategii pod optymalizację strony w celu jej poprawy. 

Co w trawie piszczy?
Sposób, w jaki audyt zostanie przeprowadzony, jest często zależny od aktualnych zapotrzebowani. Najczęściej, podczas audytowania strony lub stron internetowych, osoba odpowiedzialna sprawdza, w jakim stopniu portal jest zoptymalizowany oraz wskazuje jej mocne i słabe strony. Dodatkowo, sprawdzana jest poprawność tytułów oraz opisów poszczególnych podstron, poprawność budowania URL wewnątrz portalu, odpowiednie rozmieszczenie nagłówków, adresów kanonicznych i wiele, wiele innych. Wszystkie uwagi, zalecenia i propozycje są zapisywane w specjalnie stworzonym dokumencie, często zawierającym spis treści, głównie ze względu na jego objętość. Audyt przeprowadzany jest, by znaleźć najlepsze rozwiązania optymalizacji strony w kierunk…

Do czego potrzebny jest newsletter?

Newsletter to biuletyn w elektronicznej formie wysyłany przez daną firmę na skrzynkę mailową swoich klientów. Kolokwialnie mówiąc, jest to elektroniczny list informujący grupę zainteresowanych osób o nowym produkcie, usłudze lub aktualnych promocjach.
Newsletter jest wiadomością zawierającą treści reklamowe, jednak od niechcianych reklam (tzw. spamu) napływającego na skrzynki mailowe, różni się tym, że w tym wypadku to klient musi wyrazić zgodę na przesyłanie mu określonych treści.