Przejdź do głównej zawartości

Reklama mobilna. Czy to się opłaca?

Dostęp do Internetu oraz posiadanie tabletów, iPhonów, czy smartphonów to codzienność dla współczesnych ludzi. Urządzenia te są bardzo często niezbędne do pracy czy nauki, a częstotliwość ich użytkowania ciągle rośnie. Stwarza to doskonałe warunki do rozwoju reklamy mobilnej, która w doskonały sposób trafia do użytkowników wymienionych wyżej urządzeń.

Czym jest reklama mobilna?

Działania reklamowe, gdzie nośnikiem przekazów i informacji są urządzenia mobilne, to właśnie reklama mobilna. Może być ona odtwarzana poprzez aplikacje i strony internetowe smartphonów czy tabletów i pod tym kontem jest tworzona. Reklamy mobilne można także podzielić na rodzaje. Mogą to być to reklamy graficzne, tekstowe, wideo, czy aplikacje. Aby mogły być odtwarzane na urządzeniach mobilnych, muszą obsługiwać strony internetowe w języku HTML.

Jakie są zalety reklamy mobilnej?

Przede wszystkim jest to taki rodzaj reklamy, do która swoim zasięgiem może objąć bardzo dużo osób. Popularność urządzeń mobilnych z roku na rok rośnie, więc reklama mobilna będzie dostępna dla bardzo szerokiego grona odbiorców. Reklama mobilna daje także możliwość dokładnej identyfikacji grupy docelowej oraz prezentacji oferty tylko grupie konsumentów, która mogłaby zainteresować się danym produktem. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu można realnie obniżyć koszty reklamy. Reklama mobilna, którą może być na przykład wiadomość SMS daje gwarancję odczytania jej przez odbiorcę, przechowywania na swoim urządzeniu mobilnym, a tym samym powrotu do tych treści w razie potrzeby. Dzięki temu świadomość i znajomość marki jest utrwalana, co także przyczynia się do generowania zysków przez firmę.

Czy reklama mobilna się opłaca?

Biorąc pod uwagę stale zwiększający się ruch internetowy pochodzący z urządzeń mobilnych, można stwierdzić, że rozwój reklamy mobilnej będzie się prężnie rozwijał i zyskiwał na znaczeniu. Już teraz wiadomo, że skuteczność reklamy mobilnej jest wielokrotnie razy większa, niż oddziaływanie reklamy prasowej, radiowej czy telewizyjnej. Badania potwierdzają tę tezę ukazując, że reklama mobilna rejestruje kilusetprocentowe wzrosty i ta tendencja nadal będzie się utrzymywać. Dodatkowo, lawinowo rosnąca liczba użytkowników smartphonów w Polsce jest dowodem na to, że reklama mobilna ma przed sobą przyszłość i będzie opłacalna dla firmy, gwarantując jej rozpoznawalność na rynku. 
http://grupaww.pl/

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Na czym polega audyt SEO?

Audyt SEO to dokument, często sporządzony w formie książki, zawierający informacje odnośnie mocnych i słabych stron portalu internetowego. Takie badanie pozwala na stworzenie odpowiedniej strategii pod optymalizację strony w celu jej poprawy. 

Co w trawie piszczy?
Sposób, w jaki audyt zostanie przeprowadzony, jest często zależny od aktualnych zapotrzebowani. Najczęściej, podczas audytowania strony lub stron internetowych, osoba odpowiedzialna sprawdza, w jakim stopniu portal jest zoptymalizowany oraz wskazuje jej mocne i słabe strony. Dodatkowo, sprawdzana jest poprawność tytułów oraz opisów poszczególnych podstron, poprawność budowania URL wewnątrz portalu, odpowiednie rozmieszczenie nagłówków, adresów kanonicznych i wiele, wiele innych. Wszystkie uwagi, zalecenia i propozycje są zapisywane w specjalnie stworzonym dokumencie, często zawierającym spis treści, głównie ze względu na jego objętość. Audyt przeprowadzany jest, by znaleźć najlepsze rozwiązania optymalizacji strony w kierunk…

Optymalizacja seo kluczem do lepszej sprzedaży

Search Engine Optimization (SEO) to optymalizacja stron internetowych pod wyszukiwarki. Czym jest optymalizacja seo? To szereg działań, które mają na celu takie przygotowanie witryny, aby była ona w stanie osiągnąć jak najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania, za pomocą różnych narzędzi, choćby poprzez linki sponsorowane. O czym należy pamiętać dążąc do jak najlepszej optymalizacji strony www?

Link building

Główną funkcją, jaką pełni link building jest aktywowanie internautów do cytowania danej strony www na swoich kontach społecznościowych, forach czy blogach. Pożądani są ci użytkownicy Internetu, którzy mają pewien związek z danym serwisem. Nie mniej jednak użytkownicy nie są dokładnie zdefiniowani. Aby ich bliżej poznać, warto zastosować kilka prostych zasad.