Przejdź do głównej zawartości

Na czym polega audyt SEO?


audyt seo
Audyt SEO to dokument, często sporządzony w formie książki, zawierający informacje odnośnie mocnych i słabych stron portalu internetowego. Takie badanie pozwala na stworzenie odpowiedniej strategii pod optymalizację strony w celu jej poprawy. 

Co w trawie piszczy?


Sposób, w jaki audyt zostanie przeprowadzony, jest często zależny od aktualnych zapotrzebowani. Najczęściej, podczas audytowania strony lub stron internetowych, osoba odpowiedzialna sprawdza, w jakim stopniu portal jest zoptymalizowany oraz wskazuje jej mocne i słabe strony. Dodatkowo, sprawdzana jest poprawność tytułów oraz opisów poszczególnych podstron, poprawność budowania URL wewnątrz portalu, odpowiednie rozmieszczenie nagłówków, adresów kanonicznych i wiele, wiele innych. Wszystkie uwagi, zalecenia i propozycje są zapisywane w specjalnie stworzonym dokumencie, często zawierającym spis treści, głównie ze względu na jego objętość. Audyt przeprowadzany jest, by znaleźć najlepsze rozwiązania optymalizacji strony w kierunku przyjazności dla użytkownika.

Strony przyjazne dla użytkownika


Zwraca się dużą uwagę na to, by strony internetowe były przyjazne dla użytkowników oraz robotów indeksujących (programy zbierające informacje o strukturach i stronach umieszczonych w sieci). Strona internetowa, czy to firmy, czy osoby prywatnej, musi być traktowana jako panel wymiany informacji między jedną, a drugą stroną. Ponadto, portal musi być przystosowany do wymogów stawianych przez najnowsze technologie. Przykładowo, w ostatnich latach zwiększyła się liczba wyświetleń stron internetowych na telefonach komórkowych (np. androidy) i innych urządzeniach przenośnych. Portal musi być do tego przystosowany. Przyjazne dla użytkownika będą również estetyka strony i jej odpowiednia budowa, jednak jednym z najważniejszych elementów jest to, jak płynnie strona działa zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i komputerach stacjonarnych. Nie ma przecież nic bardziej irytującego, gdy podczas poszukiwania ważnych informacji musimy czekać w nieskończoność aż strona się "załaduje".

Jakich narzędzi używać podczas audytu?


Jest wiele narzędzi na rynku, które ułatwią, lub przyspieszą wykonanie dokładnego audytu. Część z nich jest płatna, ale znajdą się również darmowe. Wśród najbardziej popularnych znajdują się Google Analytics, Google Search Console, SEMSTORM, Majestic oraz SENUTO.

Co można zyskać z przeprowadzenia badania?


Przeprowadzenie audytu pomoże w opracowaniu odpowiedniej strategii poprawy działania serwisu. Strona internetowa, po wdrożeniu rekomendacji, uzyska lepszą pozycję w wyszukiwarce internetowej, zwiększy się ruch organiczny oraz poprawi swoje działanie (szybsze ładowanie się stron portalu, szybsze wyświetlanie zawartości itd.). Ponadto, właściwie przeprowadzony audyt położy nacisk na poprawę nawigacji na stronie oraz optymalizację współczynnika konwersji. Ogólnie rzecz biorąc, audyt SEO ma na celu wskazanie, jakie zmiany są konieczne do przeprowadzenia, by właściciel strony internetowej miał zysk w postaci większej ilości klientów.

Komentarze

 1. Krótko mówiąc audyt SEO powinien wskazać wszystkie błędy które są generowane na naszej stronie. Wszystko to co nie jest przyjazne dla wyszukiwarki Google. Przeprowadzenie audytu SEO https://www.zgred.pl/audyt-seo-optymalizacja-stron wraz z późniejszą optymalizacją strony internetowej może przynieść naprawdę fajne efekty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Audyt SEO jest jedną z najlepszych czynności w której chcemy wykazać błędy które przeszkadzają w promowaniu witryny w internecie. Zdecydowanie audyt SEO https://fabrykamarketingu.pl/audyt-seo-strony-www/ musi być przeprowadzony profesjonalnie i jeszcze lepiej rozpisany. Wtedy po wprowadzeniu poprawek można zacząć czynności offsite.

  OdpowiedzUsuń
 3. Audyt SEO jest kluczowy w kilku momentach funkcjonowania strony. Warto go wykonać, gdy strona rusza w sieci, aby zweryfikować prace programistów. Gdy nie ma efektów pozycjonowania, warto wykonać audyt wtedy, by zweryfikować prace agencji SEO bądź freelancera. Moment przebudowy www jest krytyczny. Przed wrzuceniem nowej wersji strony do sieci, warto również wykonać audyt SEO, o którym pisałem tutaj: https://seo-cymes.pl/audyt-seo-strony/.

  OdpowiedzUsuń
 4. Audyt to podstawa, którą zawsze, przed przystąpieniem do pracy pozycjonerskiej należy wykonać. Nie mając świadomości błędów nie warto jest się w ogóle zabierać za pozycjonowanie danej strony internetowej. Warto też wskazać, że istnieje coś takiego jak audyt ux, który bardzo często jest niestosowany, albo wykorzystywany po matoszemu przez niektóre firmy...

  OdpowiedzUsuń
 5. Audyt SEO http://www.bielsko.biala.pl/firmy/porady/751/audyt-czyli-sposob-na-sukces jest to ogół czynności związanych z przeglądem witryny www lub sklepu internetowego celem wychwycenia błędów i przedstawienie ich w formie raportu. Oczywiście sam audyt jest pierwszym etapem do prawidłowego przeprowadzenia całej kampanii reklamowej czy pozycjonowania strony.

  OdpowiedzUsuń
 6. Pozycjonowanie witryn internetowych jest cały czas bardzo skutecznym sposobem na zwiększenie widoczności i ruchu w wyszukiwarce Google. Osobiście bardzo chętnie czytam artykuły pozycjonerskie w http://portalpolska.pl/artykul-sukces-wspolczesnego-marketingu-pozycjonowanie-stron-internetowych i jestem mocno z nich zadowolona. Należy pamiętać, iż w zestaw pozycjonowania witryn wchodzi dużo składników które muszą współpracować razem ze sobą.

  OdpowiedzUsuń
 7. Po pierwsze zobacz jak to wygląda w praktyce. Jeżeli twoja działalność opiera się na obecności w sieci, takie działania jak audyt UX to podstawa, aby mieć pewność, że strona jest przede wszystkim funkcjonalna. To jak użytkownicy „czują się” na twojej stronie, bardzo wpływa nie tylko na wizerunek firmy, ale także na ilość potencjalnych klientów, którzy być może, zainteresują się twoja ofertą.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Optymalizacja seo kluczem do lepszej sprzedaży

Search Engine Optimization (SEO) to optymalizacja stron internetowych pod wyszukiwarki. Czym jest optymalizacja seo? To szereg działań, które mają na celu takie przygotowanie witryny, aby była ona w stanie osiągnąć jak najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania, za pomocą różnych narzędzi, choćby poprzez linki sponsorowane. O czym należy pamiętać dążąc do jak najlepszej optymalizacji strony www?

Link building

Główną funkcją, jaką pełni link building jest aktywowanie internautów do cytowania danej strony www na swoich kontach społecznościowych, forach czy blogach. Pożądani są ci użytkownicy Internetu, którzy mają pewien związek z danym serwisem. Nie mniej jednak użytkownicy nie są dokładnie zdefiniowani. Aby ich bliżej poznać, warto zastosować kilka prostych zasad.