Przejdź do głównej zawartości

Optymalizacja seo kluczem do lepszej sprzedaży

optymalizacja seo

Search Engine Optimization (SEO) to optymalizacja stron internetowych pod wyszukiwarki. Czym jest optymalizacja seo? To szereg działań, które mają na celu takie przygotowanie witryny, aby była ona w stanie osiągnąć jak najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania, za pomocą różnych narzędzi, choćby poprzez linki sponsorowane. O czym należy pamiętać dążąc do jak najlepszej optymalizacji strony www?

Linkowanie między stronami


Ważnym aspektem pozycjonowania stron, jest linkowanie pomiędzy stronami które niosą w treści podobną tematykę. Należy też linkować między podstronami w obrębie danej witryny to np. umieszczając na danej podstronie odnośniki do innych podobnych podstron (np. pod artykułem umieszczamy treściwy tekst (anchortext) „mogą Ci się spodobać" wraz z linkami do podstron o podobnej tematyce.

Jak sprawdzić, czy optymalizacja stron jest skuteczna?


W sieci znaleźć możemy dużą ilość wtyczek do przeglądarki i programów, które pozwalają na zdiagnozowanie problemów z optymalizacją strony. Dodatkowo sugerują pewne rozwiązania, które jeszcze bardziej ulepsza nasza witrynę. Narzędzia takie są sporym ułatwieniem, gdyż dzięki nim możemy szybko wprowadzić zmiany, MozBar, Woo Rank i wiele innych.

Teksty są bardzo ważne


Treści (teksty) umieszczane na stronie mają kardynalne znaczenie przy optymalizacji pod kątem SEO. Wpływ na SEO mogą mieć także zachowania użytkowników na stronie. To jak szybko z niej wychodzą, czy spędzają na niej dużo czasu, czy wracają. Są to czynniki bezpośrednio związane z jakością treści na stronie. Warto więc zadbać o to, żeby wypełnić stronę treściami spełniającymi określone warunki.

Nie należy zapominać o grafikach


Jeżeli na naszej stronie jest duża ilość grafik, to warto zwrócić uwagę również na optymalizację z nimi związaną. Bardzo ważne jest z jaką szybkością ładuje się strona (waga obrazu w kilobajtach np. 50kb). Bardzo długi czas ładowania negatywnie wpływa na ocenę optymalizacji. Nie wspominając o tym, jak zniechęci użytkowników... Dlatego umieszczając grafiki na stronie dobrze zadbać o ich odpowiednie skompresowanie (należy unikać o ile to możliwe obrazów cięższych niż 100kb).

Adresy strony powinien być przyjazny


Adresy URL powinny być takie, żeby użytkownik jeszcze przed kliknięciem w link wiedział, co za chwilę będzie czytał. Powinien jak najlepiej opisywać zawartość stron (takie adresy URL nazywane są „friendly URL”).

Opisy meta description


Ten element jest również bezpośrednio związany z kodem HTML strony. Czym on jest? Jest to opis, wyświetlany w wynikach wyszukiwania, zaraz pod tytułem i adresem strony. Powinien zawierać słowa kluczowe. Podobnie jak sekcja meta tilte wyświetlająca w wynikach wyszukiwania tytuł.

Komentarze

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Optymalizacja jest bardzo ważnym punktem w budowaniu widoczności strony. Tak samo jak audyt strony www https://dolp.pl/audyt-stron dzięki któremu uda nam się poznać największe błędy. Następnie optymalizacja i pozycjonowanie muszą się cały czas uzupełniać.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Na czym polega audyt SEO?

Audyt SEO to dokument, często sporządzony w formie książki, zawierający informacje odnośnie mocnych i słabych stron portalu internetowego. Takie badanie pozwala na stworzenie odpowiedniej strategii pod optymalizację strony w celu jej poprawy. 

Co w trawie piszczy?
Sposób, w jaki audyt zostanie przeprowadzony, jest często zależny od aktualnych zapotrzebowani. Najczęściej, podczas audytowania strony lub stron internetowych, osoba odpowiedzialna sprawdza, w jakim stopniu portal jest zoptymalizowany oraz wskazuje jej mocne i słabe strony. Dodatkowo, sprawdzana jest poprawność tytułów oraz opisów poszczególnych podstron, poprawność budowania URL wewnątrz portalu, odpowiednie rozmieszczenie nagłówków, adresów kanonicznych i wiele, wiele innych. Wszystkie uwagi, zalecenia i propozycje są zapisywane w specjalnie stworzonym dokumencie, często zawierającym spis treści, głównie ze względu na jego objętość. Audyt przeprowadzany jest, by znaleźć najlepsze rozwiązania optymalizacji strony w kierunk…

Link building

Główną funkcją, jaką pełni link building jest aktywowanie internautów do cytowania danej strony www na swoich kontach społecznościowych, forach czy blogach. Pożądani są ci użytkownicy Internetu, którzy mają pewien związek z danym serwisem. Nie mniej jednak użytkownicy nie są dokładnie zdefiniowani. Aby ich bliżej poznać, warto zastosować kilka prostych zasad.